Amore volui

Příběhy:

Příběh „J+J“

Příběh z psychosomatické ordinace

Žít singl nebo sám


Příběh „J+J“

Láska a početí aneb,
může dojít k početí bez partnerské lásky - vhodné partnerské touhy?

Partnerský vztah může a mívá mnoho podob. Od touhy jednoho partnera po druhém, přes obětování se jednoho partnera druhému, až po jakési přivyknutí jednoho na druhého. Jak však ukázala zkušenost s partnerskými testy a dokazuje i asistovaná reprodukce, bez lásky, jakéhosi stupně partnerské touhy, početí a donošení potomka není možné.
Před, dnes již skoro dvaceti lety, kdy jsem měl již jisté zkušenosti s partnerským testem, jsem testoval pár, jež byl krátce spolu a zdálo se, jak jsou do sebe zamilovaní. Můj verdikt však zněl: „láska vypadá jinak“ Bylo by dlouhé vysvětlování, proč jejich láska se jim, zdála být tak báječná a proč ve skutečnosti šlo o vztah rozumový.
Tento pár, řekněme Jana a Jan zatoužili mít děťátko a podstoupili po nějakém čase, asistovanou reprodukci. Jak jsem předpokládal, bez sebemenšího úspěchu.
Po uplynutí potřebné doby to zkusili znova tentokrát náročnější metodou. Na Janu tentokrát hormony velice silně působily a těžce to snášela. Podařilo se odebrat vajíčka oplodnit je a vnést do dělohy. První týden vypadal slibně.
Požádal jsem Janu a Jana znovu o test. U Jana byl stejný a u Jany, se touha Jany po Janovi zvedla, ale nebyla s ním plně spokojená.
Zárodek, v těle Jany, nevydržel ani čtrnáct dní.
Mezi druhým a třetím pokusem Jana začala Vážně marodit a to z mnoha zdravotních důvodů. Od problémů se štítnou žlázou, mnoho ošklivých vředů, problémů s děložním čípkem až po jakýsi mozkový nádor. Zda toto celé bylo ovlivněno jen druhým anebo i třetím zákrokem A.R. by se dohledalo v záznamech.
Mezi tím jsem udělal mnoho testů partnerských dvojic a to nejen s problémy počít, ale i s partnery zdravých miminek. Zajímavé na tom je, že pokut se ke mne dostal test obou z partnerů, tak i přes oponenturu s ultrazvukem jsem se nikdy (100% úspěch) nespletl v určení pohlaví.
Janě umřel otec. Opět jsem po nějakém čase po této události požádal tento pár o test. Vztah Jany k mužům a tedy i k Janovi se změnil. Janův vztah k Janě se však nijak nezměnil
Podstoupili, čtvrtý pokus A.R. Tentokrát u Jany vše v pořádku. Hormony snášela dobře. Zákrok bez problémů. Zárodek přenesen a i se uhnízdil. Když se však ze zárodku začal vyvíjet plod, tělo Jany se jej jako nezdravého plodu, ve dvou měsících, zbavilo.
To už jsem měl tolik zkušeností s testy, že mne to nikterak nepřekvapilo.
Mezitím umřel otec i Janovi a změnil se vztah jeho matky k němu, ale hlavně se změnil vztah Jana k matce – ženám obecně. Především však k Janě jako partnerce. To vše ukázaly ony testy, včetně pohlaví miminka, jež má šanci se narodit
Najednou byli všichni překvapeni. Jana spontánně otěhotněla a problém nastal s tím, jak kdy byla léčena asistovanou reprodukcí, hlavně na děložním čípku.
Aby nebyla hlavně ohrožena na životě Jana, jako matka, byl zvolen kompromis odebrání miminka z dělohy v době dostatečné samostatnosti.
Z dnešního pohledu kdy je spontánně počaté miminko, určeného pohlaví, přes problémy vyvolané předešlou léčbou, je v pořádku, včetně matky, jež se přes mateřské povinnosti zdravotně cítí, jako už dlouho ne. A.R. tedy více ublížila, než pomohla.
Jak ukazuje moje zkušenost, pokut není v partnerském páru takový vztah, jemuž zpětnou vazbou hormony nepomohou nalézt, a to mohou částečně jen z partnerčiny strany, dostatečnou touhu po partnerovi, nahrazuje A.R. jen sex. Pohlavní styk. Přesněji. Sestup vajíčka do dělohy. Ale lásku -partnerskou touhu potřebnou pro početí zdravého plodu a narození vyvinutého potomka, nenahradí. Změnu partnerského vztahu lze podle výsledku a předpokladu testu upravit rodinnými konstelacemi. To tak že si partneři toužící po dítěti upraví terapeutickou hrou emoce zvláště k rodiči opačného pohlaví a tím i k partnerovi. Zvýší svou touhu po partnerovi a i partnerovu po sobě
To Vše na základě nejen této výše zmíněné zkušenosti ale i mnoha podobných zkušeností:

Tedy:
Nabízím řešení neplodnosti a to i párům, jež neúspěšně podstoupily asistovanou reprodukci.
Jsem ochoten poskytnout i záruku početí daného páru nevyžadováním jakékoliv odměny za své služby pokut nedojde k početí, má li daná partnerka vaječníky a průchodný alespoň jeden z vejcovodů.
V případě, neprůchodnosti vaječníků, stejně je zaručen úspěšný první pokus u asistované reprodukce.
Podmínkou je partnerským párem na konsultacích vypracovávat podle potřeby, jednoduchý psychologický test a účast na doporučených partnerských, případně rodinných terapiích, kdy si klienti mohou sami vybrat terapeuta dané terapie a tuto terapii si sami zaplatí.
Má činnost tedy spočívá v tom, doporučit terapie a jejich vyhodnocování a další doporučení, dokut se partnerský vztah neupraví tak, aby byl počat potomek. Případně počat potomek určitého pohlaví

Milan Fikar

www.amorevolui.cz